Projekt MATRIX szkoli przyszłe i obecne kadry gospodarki w regionie

W ramach realizacji projektu innowacyjnego: „Model Adaptacyjnego Transferu Rozwiązań Innowacyjnych i Eksperckich MATRIX” zakończyliśmy cykl majowych szkoleń. Szkolenia były adresowane zarówno do przyszłych kadr – czyli studentów, jak i do obecnych kadr zachodniopomorskich firm.

Tematyka szkoleń odpowiadała na obecne potrzeby młodych ludzi, wchodzących na rynek pracy doświadczonych pracowników, pracodawców, pracowników działów HR, menadżerów i liderów zespołów.

7 maja odbyło się szkolenie p.t.: Czy stres może być twoim sprzymierzeńcem w pracy?, które pozwalało nabyć praktyczne kompetencje w zakresie umiejętności radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy. Ponieważ stres jest elementem, który stale nam towarzyszy w ramach szkolenia szukano odpowiedzi na pytania: jak stres wpływa na pracę zespołu, na naszą kreatywność, czy jak być twórczym w niesprzyjających warunkach.

21 maja odbyło się szkolenie adresowane przede wszystkim do studentów. Autoprezentacja, czyli jak wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, by zdobyć wymarzoną pracę, odpowiadało na nurtujące pytania: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak skutecznie stosować werbalne i pozawerbalne techniki komunikowania, jak umiejętnie kreować własny wizerunek, jak radzić sobie w trakcie rozmowy.

28 maja w ramach szkolenia p.t.: Kreatywność w biznesie i nie tylko… analizowano potencjał kreatywności, który każdy z nas posiada. Potencjał innowacyjności przedsiębiorstwa tkwi nie tylko w jego profilu działalności, ale przede wszystkim w potencjale ludzkim, który dysponuje. Wyzwolenie kreatywności pracowników otwiera drogę do innowacyjności przedsiębiorstwa.